Ćwiczące kobiety
Kategorie:

Jak przekonać się do ćwiczeń?

Niektóre panie uwielbiają ćwiczyć i tworzą ze sportu swój sposób na życie. Inne z kolei nienawidzą zmuszać się do chociażby minimalnego wysiłku. Damski sport potrafi być jednak przyjemny. Większość pań podchodzi do niego po prostu w zły sposób, traktując go jako karę, która ma jedynie zbliżyć je do osiągnięcia wymarzonej sylwetki czy niższej wagi. Przy takim sposobie myślenia nie da się czerpać radości z żadnego treningu. Zmiany najlepiej więc rozpocząć w głowie. Na siłownię czy basen przyjdzie jeszcze czas.

A panie mają tendencję do kierowania sią jedną zasadą – albo wszystko, albo nic. Nieraz robią to podświadomie. Niby zamierzają ćwiczyć wyłącznie raz w tygodniu, ale gdy już zapiszą się na tą siłownię i zrobią ten pierwszy krok, nagle zaczynają uważać, że po prostu muszą przychodzić do tego klubu dzień w dzień, jeśli chcą coś więcej osiągnąć. Stawiają sobie poprzeczkę zbyt wysoko i nie są w stanie do niej doskoczyć. A gdy zdarzy im się odpuścić jeden trening – np. ten wtorkowy – od razu uważają, że dalsze działania nie mają sensu i już do niedzieli rezygnują z ćwiczeń, by zacząć od poniedziałku.

A tak naprawdę każdy wysiłek fizyczny ma sens. Nawet półgodzinne ćwiczenia są w stanie fantastycznie wpłynąć na ciało. Ba! Nawet dziesięciominutowy trening będzie lepszy od żadnego, dlatego w ogóle nie należy przejmować się tym, że odpuściło się jakieś ćwiczenia lub skróciło ich planowany czas trwania. Każdy organizm odczuwa naturalną potrzebę ruchu. Kobiety w sporcie są w stanie osiągnąć naprawdę wiele, jeśli tylko zechcą to zrobić. Warto więc wsłuchać się w swoje ciało i zaoferować mu to, czego ono potrzebuje. Nie każdej kobiecie będzie odpowiadać klimat panujący na siłowni, tak jak i nie każda z ochotą podejdzie do biegania czy jazdy na rowerze. Warto więc testować różne dyscypliny, by koniec końców znaleźć dla siebie tę, którą będzie się uprawiać z przyjemnością.

Zmieniając swoje podejście do sportu, można automatycznie zyskać motywację do działania. Ćwiczenia nie powinny być traktowane jak praca, kara czy jakikolwiek obowiązek. Mają być naturalną czynnością i sposobem na wyładowanie złych emocji lub zwykłą pasją wypełniającą wolne chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.